آموزش فعال سازی استیم والت
معرفی استیم والت و کیف پول استیم
 


استور یا همان فروشگاه استیم شامل محصولات زیادی از جمله چند میلیون بازی می‌باشد که برای خرید آنها به صورت مستقیم باید از مستر کارت، پی پال و یا دیگر کارت‌های اعتباری مورد پذیرش این فروشگاه استفاده کنید. این حالت خرید کردن شامل مالیات، هزینه صدور کارت اعتباری و ریسک مسدود شدن حساب نیز می‌باشد. به همین دلیل، این موارد باعث شده در کشور ما ایران که در تحریم به سر می‌برد، کمتر کسی به این صورت نسبت به تهیه محصولات استیم اقدام کند.
بهترین روش خرید مستقیم از استور استیم، استفاده از گیفت کارت می‌باشد. کارت شارژ یا گیفت کارت استیم والت یک کد دیجیتالی 15 رقمی است که کمپانی استیم آنها را با مقادیر و واحد‌های پولی مختلف عرضه می‌کند تا کاربر بتواند بدون مالیات و دردسر، حساب خود را شارژ نماید و نسبت به خرید و تهیه کالای مورد نظر خود اقدام کند. 
البته فروشگاه کارت تک این محصولات را به صورت واسط، با دریافت کارمزد پایین حتی در برخی موارد بسیار ارزان تر عرضه می‌کند اما تحویل آنها کمی زمان بر است و شاید در زمان  مناسبت‌ها و تخفیف‌ها خرید مستقیم با این گیفت کارت‌ها گزینه بهتری باشد.


 
 
نحوه تهیه گیفت کارت استیم والت و فعال سازی کیف پول استیم
 


ابتدا از فروشگاه کارت تک به مقدار مورد نیاز خود کارت شارژ استیم تهیه کنید، بهتر است مقدار آن حداقل 5 دلار باشد تا ضمن اینکه حساب خود را شارژ می‌کنید، امکانات کاربردی نرم‌افزار نیز برای شما فعال گردد و حساب شما به صورت کامل فعال شود، توجه داشته باشید مبالغ کمتر از 5 دلار، برخی از امکانات نرم‌افزار استیم را فعال نمی‌کند، مانند بخش خرید و فروش، فرند لیست و ...
ابتدا آی پی خود را به کشور دیگری مانند آمریکا تغییر دهید، سپس با ورود به حساب کاربری خود به این لینک بروید. در این قسمت کد خریداری شده را وارد و تایید نمایید.

      در مرحله بعد صفحه‌ای برای شما نمایان می‌شود که باید فیلد‌های آن را پر کنید. با توجه به تحریم بودن نظام پولی و مالی کشور ایران، ناچار هستید با اطلاعات فیک اقدام به تکمیل فرم نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم با آی پی آمریکا و اطلاعات جعلی منطیق با این کشور فرم را پر کنید تا موجودی حساب شما به دلار شارژ شود.
 راهنما و نکات مهم
 

1- گیفت کارت‌های استیم والت گلوبال (Global) بدون محدودیت منطقه فعال سازی (به جزء ایران به دلیل تحریم‌های پولی و مالی) هستند. این نوع گیفت کارت قابلیت فعال سازی با هر آی پی و واحد پولی را دارد، البته پیشنهاد می‌شود با آی پی و مشخصات آمربکا نسبت به فعال سازی اقدام کنید تا واحد پولی شما به دلار تبدیل شود.
2- در صورتی که مطمئن هستید آی پی شما به درستی تغییر کرده و بر روی آمریکا قرار دارد، اما زمانی که کد را وارد می‌کنید با ارور روبرو می‌شوید، این موضوع دو علت بیشتر ندارد. ابتدا نرم‌افزار استیم را باز کنید، در داخل استیم قسمت بالا سمت راست بر روی اسم خود کلیک کنید و گزینه Account Details را انتخاب نمایید. در این بخش بر روی Update store country کلیک کنید و کشور united states را انتخاب نمایید. برای شما فرمی ظاهر خواهد شد که باید با اطلاعات جعلی آن را پر کنید.
3- پس از فعال سازی استیم والت، حداقل 30 روز باید صبر کنید تا بخش مارکت برای شما فعال گردد. شما می‌توانید تمامی خرید و فروش های خود را با هر آی پی از مارکت انجام دهید، اما توجه داشته باشید برای احتیاط بهتر است همواره از همان آی پی که برای فعال سازی استیم والت استفاده کرده اید، استفاده کنید.
 

 
ُ