Capcom

تاریخچه شرکت کپ کام (Capcom)

کپ‌کام (Capcom) یکی از شرکت های بزرگ نشر، توسعه‌دهنده و پیشرو در ژاپن که در زمینه تولید بازی های کامپیوتری فعالیت میکند نام ژاپنی این شرکت株式会社カプコン ,Kabushiki-gaisha Kapukon) است. شرکت Capcom در سال 1979 با نام Japan Capsule Computers تاسیس شد و به تولید و پخش ماشین های بازی کامپیوتری اختصاص یافت.نام فعلی شرکت مخفف دو کلمهCapsule Computers است. شرکت کپ کام به عنوان ناشر بازی های غربی در کشورهای شرقی نیز فعالیت می کند.نمونه این همکاری بازی سری بازی های Grand Theft Auto است یا GTA. این شرکت نیز براثر خلق سری بازی‌های پرفروشی همچون رزیدنت ایول، شیطان هم می‌گرید، مبارزان خیابانی و اونیموشا شناخته شده‌است.

نگاهی به گذشته کپ کام (Capcom)

تنها شرکتی تا کنون توانسته بزرگ ترین و طولانی ترین سری بازی های تاریخ کامپیوتری را عرضه کند شرکت کپ کام است که در طول سال ها فعالیت خود توانسته تعداد زیادی از گیمر هارا به سمت بازی های خود بکشاند. شاید بیشتر ما کپکام را در سال‌های نزدیک به عنوان یک بازی‌ساز متوسط بشناسیم؛ اما همان‌طور که اشاره شد، این بازی‌ساز ژاپنی ریشه‌دار تر از آن است که کارنامه‌اش را در یک جمله خلاصه کنیم. آن‌ها یکی از الهام بخش‌ترین قسمت‌های صنعتی بازی‌های ویدیویی هستند برای شناخت این صنعت، باید به عصر طلایی بازی‌های آرکید برگشت؛ زمانی که جوانان در بسیاری از اماکن عمومی، دستگاهی را می‌دیدند که با انداختن سکه، قادر به تعاملی سرگرم‌کننده با «کامپیوتر» می‌شدند.این شرکت اولین بازی سبک آرکید (Arcade) خود با نام Vulgus را در سال 1984 عرضه کرد.بازی های اولیه این شرکت بیشتر به سبک Arcade ساخته می شدند و نمونه آن بازی تیراندازی 1972 بود. اواخر دهه 80 بود که یوشیکی اوکاموتو از گروه کونامی جدا و تیم کپ کام پیوست پس از پیوستن وی به این کمپانی آنها در اوایل سال 1987 این توانستند بازی مشهور Street Fighter را بسازد.و همچین بازی های Mega Man / Final Fight که طرفدار زیادی در ژاپن دارند ساخته شد. بازی Final Fight یک بازی زد و خورد بود که درسال 1989 عرضه شد. سال 1995 که سال ظهور پلی استیشن (playstation) از شرکت سونی (sony) به این کره خاکی بود .

کپکام به واسطه شعبه‌هایی که در سراسر دنیا داشت مانند آسیایی ها، آفریقایی ها و آمریکایی ها از غضا خود ژاپنیها ارائه بازی‌های منحصر به فرد و محبوب به یک برند جهانی در صنعت گیم تبدیل شده بود. با آمدن پلی‌استیشن و اوج‌گیری آن می‌توان شروع طلایی در حیات شرکت کپکام دانست؛ این شرکت که همچنان میخواست یکتازی کند در صنعت ساخت بازی های ویدیویی دست به کار شد اما کنسولی که گرچه اولین پلتفرمی نبود که امکان بازی با کاراکترهای «۳ بعدی» را می‌داد ولی محبوب‌ترین و همه‌گیر‌ترین در میان آن‌ها به شمار می‌رفت. با اینکه قبل از پلی‌استیشن، شرکت‌های غربی اولین پلتفرم بازی ۳ بعدی را ساخته بودند ولی درنهایت این کنسول شرکت سونی بود که درعصر نوین بازی‌های ویدیویی مطرح شده بود. میدانستید که بدون شک، عوامل موفقیت پلی‌استیشن در جهان، وجود شرکت‌های بازی‌سازدر ژاپن بود؛ شرکت‌هایی مثل کپکام که از بیش از یک دهه قبل از آن و از عصر آرکید، به بال و پر گرفتن این صنعت کمک کردند.شرکت ریسک‌پذیر بود و یک دید باز به ارائه بازی‌های جدید داشت. این استراتژی یک بار دیگر و زمانی که آن‌ها به یک برنامه‌نویس و طراح میان‌رده خود یعنی «شینجی میکامی» اعتماد کردند جواب داد. میکامی با الگو گرفتن از بازی موفق Sweet Home بازی جدید «رزیدنت اویل» (Resident Evil) را خلق کرد که به یک موفقیت عظیم برای کپکام تبدیل شد. و اما اثر معروف و خارق العاده کمپانی کپ کام یک بازی با ژانری وحشت که استقبال گسترده از بازی باعث شد بازی Resident Evil در زمان عرضه، به پرفروش‌ترین بازی در آمریکای شمالی و بریتانیا تبدیل شود.کپکام بازی موفق خود را برای سایر پلتفرم‌های مطرح مثل ویندوز و Sega Saturn نیز پورت کرد تا بیش از پیش IP جدید خود را برای مخاطبان جدیدتر بشناساند.

در سال ۲۰۰۹، کپکام پس از مدت‌ها وعده به طرفداران، سرانجام نسخه جدید از مجموعه اصلی Resident Evil را با نام Resident Evil 5 منتشر کرد.قبل از آن 2 Resident Evil در سال 1998 3 Resident Evil درسال 1999 4 Resident Evil در سال 2005 5 Resident Evil در سال 2009 که Resident Evil 5 دقیقا پا در جای پای خلف خود گذاشت و از نظر گیم‌پلی و استانداردهای فنی، نسخه‌ای مشابه اما مدرن‌تر را نسبت به نسخه چهارم به نمایش گذاشت. بازی گرچه به یک موفقیت عظیم تبدیل شد و با ۷٫۱ میلیون نسخه فروش، نام خود را در صدر پرفروش‌ترین‌های تاریخ کپکام می‌بیند.

سری رزیدنت اویل

 • Resident Evil
 • Resident Evil
 • Resident Evil 2
 • Resident Evil 3: Nemesis
 • Resident Evil – Code: Veronica
 • Resident Evil (remake)
 • esident Evil Zero
 • Resident Evil 4
 • Resident Evil 5
 • Resident Evil: Revelations
 • Resident Evil 6
 • Resident Evil: Revelations 2
 • Resident Evil 7: Biohazard
 • Resident Evil 2 (remake)
 • Resident Evil 3 (remake)
 • Resident Evil Village

اما جدیدترین بازی کپکام یعنی Resident Evil Village چندی پیش منتشر شد و کپکام نشان داد که تصمیم گرفته تا دوباره به نظرات کاربران توجه کند و بازی‌هایی روانه بازار کند که کاربرانش منتظر آن‌ها هستند. رزیدنت اویل ویلیج مورد استقبال بسیار خوب کاربران و منتقدین قرار گرفت و این امید را زنده کرد که کپکام قصد دارد تا دوباره خود را به عنوان یکی از غول‌های بازیسازی دنیا مطرح کند.


Devil May Cry 5 (Steam)
Devil May Cry 5 (Steam)
754,200 تومان
DmC Devil May Cry (Steam)
DmC Devil May Cry (Steam)
310,000 تومان
Lost Planet 3 - Complete (Steam)
Lost Planet 3 - Complete (Steam)
403,500 تومان
Lost Planet 3 (Steam)
Lost Planet 3 (Steam)
279,500 تومان
Monster Hunter World (PS4/Acc)
Monster Hunter World (PS4/Acc)
0 تا 270,000 تومان
Monster Hunter World (PS4/Disc)
Monster Hunter World (PS4/Disc)
300,000 تومان
MONSTER HUNTER WORLD (Steam)
MONSTER HUNTER WORLD (Steam)
823,000 تومان
Monster Hunter World (Xbox)
Monster Hunter World (Xbox)
701,500 تومان
Monster Hunter World Iceborne (Xbox)
Monster Hunter World Iceborne (Xbox)
1,122,400 تومان
Monster Hunter World Iceborne Digital Deluxe (Steam)
Monster Hunter World Iceborne Digital Deluxe (Steam)
1,209,500 تومان
Monster Hunter World Iceborne Master Edition (Steam)
Monster Hunter World Iceborne Master Edition (Steam)
1,428,000 تومان
Monster Hunter World Iceborne Master Edition Digital Deluxe (Steam)
Monster Hunter World Iceborne Master Edition Digital Deluxe (Steam)
1,641,500 تومان
نمايش 1 تا 12 از 45 (4 صفحه)