Facepunch Studios

تاریخچه استودیو شرکت فیس‌پانچ

Facepunch Studios یک توسعه‌دهنده و ناشر بازی‌های ویدئویی در کشور بریتانیا است. کشوری است که در شمال غربی اروپای قاره‌ای واقع شده‌است مقر اصلی این شرکت در والسال انگلستان است. استودیو Facepunch توسط گری نیومن در ژوئن 2004 تاسیس شد. نیومن و همکارانش قصد داشتند از این نام استودیویی به جای یکی از نام های شخصی خود استفاده. نام Facepunch از طوفان فکری نام‌ها برای بازی Facewound گرفته شد به نظر خودشان شاد حرفه ای تر به نظر برسند و بنابراین به عنوان نام شرکت استفاده شد.در سال 2004، گری نیومن توسعه Garry's Mod را آغاز کرد، که در اصل یک پروژه جانبی بود، که در نهایت انجمن Facewound و همچنین بیشتر اوقات نیومن را در اختیار گرفت. Facewound بعداً به تعویق افتاد و لغو شد و Facepunch Studio منحل شد. گل سرسبد استودیو فیس پانچ Garry's Mod شده بود و به طور منظم یکی از بهترین بازی‌های Steam است که در زمان شروع Steam منتشر شد. بازی گری مد یا Garry's Mod یک بازی سندباکس که توسط استودیو Facepunch توسعه یافته و توسط Valve در سال 2006 منتشر شده است.

بازی sandbox یک بازی ویدیویی با یک عنصر گیم پلی است که درجات زیادی از خلاقیت را در اختیار بازیکن قرار می دهد تا با آن تعامل داشته باشد، معمولاً بدون هیچ هدف از پیش تعیین شده، یا به طور متناوب با هدفی که بازیکن برای خود تعیین می کند.در بازی آزادانه اشیا را دستکاری کنید.، قبل از اینکه به یک نسخه مستقل و قشنگ در سبک خود دست یابد و گسترش پیدا کند توسط Valve در نوامبر 2006 منتشر شد. اما نسخه اصلی Microsoft Windows برای Mac OS X و Linux به ترتیب در سال 2010 و 2013 دنبال شدند. تا اینکه سال 2021، Garry's Mod بیش از 20 میلیون نسخه فروخته شد. بیشتر بازی های سندباکس با مفهوم جهان باز همراه هستند که به بازیکن آزادی حرکت بیشتری در بازی میدهد که درگرگون شدن بازیکن را همراه دارد،این نشانه پیشرفت در دنیای بازی را می دهد. شرکت Facepunch در بین گیمر ها بخاطر بازی ویدیویی غیرخطی خود ماد گری و بازی بقا راست شناخته می‌شود. این شرکت روز به روز در حاله پیشرفت و توسعه کار خود هستند.آنها در حال توسعه سبک خود هستند و دنباله ماد گری یا Garry's Mod با عنوان S & box که در سال 2021 به صورت دسترسی زودهنگام منتشر شد.

بازی های منتشر شده از این شرکت

  • سال 2006 بازی : ماد گری
  • سال 2018 بازی : راست و کلاتر
  • سال 2019 بازی : چیپی
  • سال 2021 : S & box

بازی راست یک بازی آنلاین چند نفره در سبک پر بازدید بقا است که بر اساس بازی‌هایی مانند ماینکرفت (minecraft)و DayZ ساخته شده‌است. ساخت بازی راست یا بهتر بگویم مفهوم بزرگ Rust ساخت بازی ای بود که بازیبازان بتوانند محیط را به راحتی قالب ریزی کنند: شکار، مهار، جمع‌آوری و غارت برای زنده ماندن. و بازیکنان خود مانع موفقیت یکدیگر می‌شوند ظهور Rust ناشی از ناامیدی فیس‌پانچ از گیم پلی DayZ بود. این بازی Rust در دو هفته اول بیش از ۱۵۰ هزار نسخه فروخت. در مقایسه، Garry's Mod طی دو هفته فقط ۳۴۰۰۰ فروخت. این بازی تا سال 2017 بیش از 5 میلیون نسخه فروش داشته است. کمپانی فیس‌پانچ (Facepunch) رسماً فروش نسخه لینوکس بازی راست (Rust) را در سال ۲۰۱۸ متوقف کرد ولی تا کنون که از نسخه لینوکس پشتیبانی می‌کند. این بازی در فوریه ۲۰۱۸ رسماً از دسترسی زودهنگام خارج شد.


Rust (Steam)
0 تا 433,000 تومان
Rust + Rust Instruments Bundle (Steam)
1,543,932 تومان
Rust Instruments (Steam)
165,000 تومان
نمايش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)