SEGA

شرکت ژاپنی سگا

شرکت ژاپنی سگا، سال‌ها است که جایگاه خود را به عنوان یک بازیگر مهم صنعت گیم، که سازنده بازی‌های ویدئویی، نرم‌افزار و کنسول بازی و تولید کننده‌ی برجسته سخت‌افزار و برای این صنعت بوده است. نام سگا، مخفف service games، است که برای اولین بار در سال 1954 بر روی یک دستگاه اسلات، diamond star استفاده شد. کنسول‌های سگا تحول بزرگی در دنیای بازی‌های ویدیویی و کنسول ایجاد کرده‌است.دفتر اصلی سگا در توکیو واقع شده‌است.نمایندگی اروپایی سگا در ٔ لندن و همچنین نمایندگی سگا در قارهٔ آمریکای شمالی در کالیفرنیا واقع شده‌است. اولین بازی‌های محبوب و معروف آن سونیک، شینوبی، شورش در شهر و یاکوزا یاد کرد.شرکت سگا رویکردی کاملا متفاوت به کار می‌گرفت.

 

این شرکت، متخصص ساخت بازی‌های کاملا جدید و اورجینال بود و بازی بعد بازی، اثری جدیدتر و متفاوت‌تر را عرضه می‌کرد. اشتباهات تأثیرگذار سگا در طول حیات خود، مدت زمانی که آن‌ها در جایگاه برتر صنعت گیم قرار داشتند خیلی کوتاه و تنها به اندازه چند سال بود. شاید بسیاری از متخصصان، شکست در حوزه سخت‌افزاری را نقطه سقوط سگا از سلطه بر صنعت گیم میدانستند. اما نکته مهم‌تر این بود، که پس از تعطیل شدن بخش سخت‌افزار، دیگر هیچ نشانی از خلاقیت، نوآوری و ریسک‌پذیری در محصولات نرم‌افزاری آن‌ها هم به چشم نمی‌خورد. سگا پس از انتشار sonic the hedgehog در سال 1991 در خارج از کشور به موفقیت دست یافت و برای مدت کوتاهی فروش اصلی خود را پشت سر گذاشت. سگا با چندین شکست تجاری مانند کنسول های 32x ، saturn و dreamcast مواجه شد. در سال 2001، سگا تولید کنسول ها را متوقف کرد تا به یک توسعه دهنده و ناشر شخص ثالث تبدیل شود شرکت سگا توسط sammy corporation خریداری شد. شرکت sega holdings co. ltd. در سال 2015 تاسیس شد.به sega games co. ltd. تغییر نام داد و بخش‌های بازی، سرگرمی و اسباب‌بازی آن به شرکت‌های دیگر تفکیک شدند. شرکت سگا نیز در سال 2020، sega games و sega Interactive ادغام شدند و به sega corporation تغییر نام دادند. سگا چندین فرنچایز بازی با فروش چند میلیونی از جمله sonic the hedgehog ، total war و yakuza تولید کرده است. سونیک ، طلسم سگا، در سطح بین المللی شناخته شده است. سگا یکی از پرکارترین تولیدکنندگان بازی های آرکید در جهان است که مجموعه های طولانی مدتی مانند virtua fighter و Initial d arcade stage دارد. در سال های اخیر، به دلیل تصمیمات تجاری و کیفیت خروجی خلاقانه اش مورد انتقاد قرار گرفته است.

بازی های کمپانی سگا

 • contra: hard corps
 • chakan: the forever man
 • the lmmortal
 • target earth
 • comix zone
 • musha: metallic uniframe super hybrid armor
 • kid chameleon
 • gaiares
 • ecco the dolphin
 • shadow dancer: the secret of shinobi
 • fatal labyrinth
 • streets of rage 3
 • phantasy star 2
 • robocop vs. the terminator
 • the adventures of batman and robin

بازی معروف شرکت سگا (سونیک)

سونیک خارپشت (Sonic the Hedgehog) این مجموعه بازی در سبک سکوبازی است و باید در کمترین زمان ممکن تمام دشمنان را از بین برد و مرحله را به اتمام رساند.سونیک یک خارپشت آبی رنگ است؛ ولی نه یک خارپشت معمولی، بلکه سریع‌ترین خارپشت جهان است. یکی از برجسته‌ترین قابلیت‌های سونیک سرعت آن است. تقریباً هیچ موجودی نمی‌تواند سریع‌تر از آن حرکت کند. اما الماس، هنگامی که او هفت الماس آشوب را به دست می‌آورد، دیگر چیزی جلودار او نیست. تاریخ انتشاراولین عنوان سونیک در سال ۱۹۹۱، نماد شانس‌بیار شرکت سگا لغب گرفت که حتی مدتی قهرمان افسانه‌ای بازی‌های ویدئویی نینتندو، ماریو را هم پشت سر گذاشت.


Company of Heroes 2 (Steam)
230,000 تومان
Counter Strike Global Offensive Prime Status (Steam)
550,000 تومان
Endless Space 2 Digital Deluxe Edition (Steam)
427,000 تومان
Endless Space 2 Supremacy (Steam)
774,600 تومان
Football Manager 2019 (Steam)
1 تومان
Football Manager 2020 (Steam)
1,914,000 تومان
Football Manager 2021 (Steam)
2,030,000 تومان
Humankind (Steam)
0 تا 1,609,678 تومان
Rising Storm (Steam)
300,000 تومان
Total War Attila (Steam)
668,400 تومان
Total War MEDIEVAL 2 Definitive Edition (Steam)
620,000 تومان
Total War Napoleon Definitive Edition (Steam)
553,800 تومان
نمايش 1 تا 12 از 20 (2 صفحه)