هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.
آیتم دوتا 2

آیتم دوتا 2

معرفی بازی دوتا 2 (Dota 2)

بازی Dota 2 یک بازی ویدیویی در سبک بازی آنلاین چند نفره (Multiplayer Online Battle Arena) یا به اصطلاح موبا (Moba) است که برای پلتفرم‌های ویندوز، لینوکس و مک عرضه شده است. این بازی دنباله Defense of the Ancients یا به اختصار Dota است که توسط آیس‌فراگ به عنوان یک ماد (Mode) برای بازی محبوب Warcraft III: Reign of Chaos ساخته شده است.

بازی دوتا 2 در قالب دو تیم پنج نفره اجرا می‌شود که هر یک پایگاه‌های خود را روی نقشه بازی بنا می‌کنند و باید در برابر گروه دیگر، از آن دفاع کنند. هر یک از این ده بازیکن به طور مجزا یک شخصیت قدرتمند را کنترل می‌کنند که به عنوان «قهرمان» یا «Hero» شناخته می‌شود. هر کدام از هیروها توانایی‌ها و مهارت‌های منحصر به فرد و خاص خود را دارند. گیمر در هر مسابقه باید آیتم‌ها و امتیازات قابل کسب را جمع‌آوری کند تا بتواند هیرو بازیکنان مخالف را شکست دهد. «Ancient» ساختمانی بزرگی‌ست که در پایگاه هر گروه واقع شده و نخستین تیمی که موفق به نابودی این سازه بزرگ شود، به عنوان برنده مسابقه شناخته خواهد شد.

توسعه بازی Ancient از سال 2009 میلادی آغاز شد. از زمانی که آیس‌فراگ (IceFrog)، طراح ارشد ماد Defense of the Ancients توسط شرکت ولو (Valve) استخدام شد. در حقیقت، شرکت ولو او را برای ساخت یک ریمیک مدرن شده از این ماد محبوب با استفاده از موتور بازیسازی سورس انجین استخدام کرد. این بازی به صورت رایگان Free-to-Play عرضه شده است؛ با این تفاوت که نیازی به خرید یا آنلاک کردن هیچ هیرو / قهرمان و یا المانی از بازی نیست. البته ولو این بازی را در قالب یک سرویس ارائه کرده که با فروش لوت باکس و سیستم اشتراکی بتل پس، موسوم به Dota Plus، از آن درآمدزایی می‌کند. در این سیستم، آیتم‌هایی در دسترس قرار دارند که روی گیم‌پلی بازی دوتا 2 هیچ تاثیری ندارند و تنها برای تغییر ظاهر شخصیت و بسته‌های جایگزین صوتی تمرکز دارند. این بازی از زمان عرضه به صورت مکرر پشتیبانی و به‌روز شده است. اضافه شدن پشتیبانی از واقعیت مجازی یکی از ویژگی‌های جدید بازی محبوب Dota 2 محسوب می‌شود.

بازی Dota 2 بیش از صد شخصیت قابل بازی یا به اصطلاح هیرو / قهرمان دارد. همانطور که گفته شد، هر یک از هیروهای موجود در بازی، قدرت و توانایی منحصر به فردی دارند که خاص خود شخصیت است. هیروها در بازی دوتا 2 به دو نقش اصلی «کری / Carry» یا «پشتیبانی / Support» تقسیم می‌شوند.

کری‌ها  که به عنوان حمل‌کننده نیز شناخته می‌شوند، در آغاز بازی شخصیتی ضعیف و آسیب‌پذیر دارند. با این حال در طول بازی و با پیشروی بازیکن، به مرور بر قدرت و میزان آسیب‌پذیری این هیروها اضافه می‌شود تا بتوانند به تیم خود برای پیروزی کمک کنند. ساپورت‌ها دارای قابلیت‌هایی با توانایی و کاربرد بیشتری هستند که به نوعی، کمک کننده هیروهای Carry محسوب می‌شوند. نقش‌های Support در بازی دوتا 2 نسبت به نقش Carry میزان آسیب‌پذیری و قدرت کمتری دارند. به عنوان مثال، این نقش برای بازیابی خون یا میزان سلامتی شخصیت‌های کری کاربردی هستند.

زمانی که یکی از هیروهای موجود در بازی Dota 2 را انتخاب می‌کنید، این هیرو برای دیگر بازیکنان هر مسابقه غیرقابل دسترس است. تا زمان پایان مسابقه نیز نمی‌توانید هیروی خود را تغییر دهید. همه هیروهای بازی دوتا 2 علاوه بر توانایی‌های قدرتمند خود، دارای حمله اساسی نیز هستند که در حقیقت روش مبارزه آن‌ها را توصیف می‌کند. هر قهرمان حداقل چهار نوع از این روش‌های مبارزه را دارد که البته هر کدام نیز منحصر به فرد است. هیروها هر بازی را با لول یا سطح یک شروع می‌کند و فقط به یکی از توانایی‌های خود دسترسی دارند. با پیشروی در بازی و جمع‌آوری آیتم‌ها و امتیازات (XP)، می‌توانید به حداکثر لول 30 برسید و قدرتمندتر شوید. هر زمانی که سطح تجربه جدیدی بدست آوردید، می‌توانید توانایی جدیدی را باز کنید یا توانایی قبلی خود را ارتقاء دهید. در بازی Dota 2، قدرتمندترین توانایی برای هر هیرو با نام «آلتیمیت یا Ultimate» شناخته می‌شود؛ که برای استفاده از آن به سطح تجربه شش نیاز دارید.

در بازی دوتا 2 به منظور جلوگیری از استفاده بی رویه از توانایی‌های هیرو انتخاب شده در مقابل دشمنان، محدودیتی برای آن قرار داده شده است که هزینه فعال‌سازی هر نوع توانایی برای هیرو از امتیازات مانا یا Mana Point کسر می‌شود که به آرامی و آهسته احیا می‌شود. شایان ذکر است که هر بار که از یک توانایی استفاده می‌کنید برای استفاده مجدد از آن باید صبر کنید تا زمان مشخص‌شده خاتمه یابد. همه هیروهای بازی دوتا 2 دارای سه ویژگی کلی «قدرت / Strength»، «هوش / Intelligence» و «چابکی / Agility» هستند. این ویژگی‌ها به ترتیب روی امتیازات سلامتی، مانا پوینت‌ها و سرعت حمله تاثیر دارند. در Dota 2 هر هیرو دارای یک توانایی اصلی از این سه ویژگی اسم برده شده است.

واحد پول رایج بازی Dota 2، گلد یا طلا است. از گلد برای خرید آیتم‌های درون بازی استفاده می‌شود. در دوتا 2، گلد از طریق فعالیت‌هایی مثل نابودسازی پایگاه‌های دشمن و یا شکست دادن هیروهای تیم مقابل بدست می‌آید. آیتم‌های دوتا 2 نیز روی قدرت، ویژگی‌ها و بعضی اوقات توانایی‌های هیروهای بازی تاثیر دارند. این آیتم‌ها را می‌توان از فروشگاه‌های قرار گرفته در سراسر نقشه خریداری کرد. در بازی دو فروشگاه مخفی با عنوان Secret Shop وجود دارد که آیتم‌هایی را می‌فروشند که در دیگر شاپ‌ها قابل دسترسی نیستند.

خود آیتم‌های بازی دوتا 2 به دو دسته کلی «پایه / Basic» یا «ارتقاها / Upgrades» تقسیم می‌شوند. آیتم‌های پایه که رده‌پایین‌ترین آیتم درون بازی محسوب می‌شود را نمی‌توان با دیگر آیتم‌های کسب شده ترکیب کرد. ولی آیتم‌های Upgrades را می‌توان با دیگر آیتم‌ها ترکیب کرد و آیتم قدرتمندتری بوجود آورد.

 

خرید آیتم دوتا 2 | Dota 2 Item

شما به دو صورت می‌توانید آیتم و محتوا مورد نیاز خود را در بازی دوتا 2 خریداری کنید. روش اول فعال سازی کیف پول استیم با استفاده از گیفت کارت استیم والت می‌باشد. در این روش با شارژ حساب استیم خود توانایی خرید تمام محتویات ارائه شده در استیم را خواهید داشت و حتی می‌توانید بعد از مدتی، آیتم‌های خریداری شده را برای فروش در بازارچه استیم قرار دهید و به دیگر بازیکنان بفروشید.

روش دوم، تهیه و خرید آیتم دوتا 2 به صورت غیر مستقیم از فروشگاه کارت تک می‌باشد. آیتم‌های دوتا 2 این بخش برای افرادی که به دنبال قیمت پایین تر هستند و کیف پول استیم آنها فعال نیست مناسب است.