اوریجین چیست؟

اوریجین یا Origin یک پلتفرم توزیع دیجیتال است که توسط شرکت مطرح الکترونیک آرتس (Electronic Arts) عرضه شده است. از اوریجین برای خرید و تجربه بازی های ویدیویی استفاده می‌شود. مشتریان این پلتفرم را گیمرهای PC و موبایل تشکیل می‌دهند. اگر به دنبال خرید بازی اورجینال اوریجین (بهترین قیمت) هستید، فروشگاه کارت تک همان جاییست که باید به آن سر بزنید.

فروشگاه اوریجین شامل ویژگی‌های متعددی نظیر مدیریت پروفایل، تجربه بازی ها به صورت شبکه و چت و گفتگو با دوستان، استریم بازی ها از طریق توییچ و اشتراک‌گذاری کتابخانه بازی با دیگران می‌شود. فروشگاه اوریجین به عنوان رقیب استیم از سال 2011 میلادی آغاز به کار کرد و توانسته تا سال 2013 به بیش از 50 میلیون کاربر ثبت شده دست پیدا کند. اوریجین ابتدا تنها جهت عرضه نسخه دیجیتالی بازی های الکترونیک آرتس استفاده می‌شد؛ اما پس از مدتی شرکت EA Games تصمیم گرفت تا بازی های شرکت‌های دیگر را نیز در پلتفرم خود عرضه کرده و برای کاربران اوریجین در دسترس قرار دهد.

بازی اورجینال اوریجین (بهترین قیمت)

از آنجایی که اوریجین رقیب فروشگاه استیم محسوب می‌شود، شاهد شباهت‌های زیادی بین این دو پلتفرم هستیم. کتابخانه بازی و گفتگوی آنلاین بین کاربران هم در نرم افزار و هم در بازی (به صورت in-game) از جمله این شباهت‌هاست. با این حال، یکی از تفاوت‌ها و مزیت‌های اوریجین را می‌توان گارانتی محصولات این فروشگاه بازی دانست. به موجب این گارانتی، اگر یکی از بازی های عرضه شده در این پلتفرم را بخرید و تا مدت زمان مشخصی از آن رضایت نداشتید، می‌توانید آن بازی دیجیتال را برگشت زده و پول خود را پس بگیرید. اوریجین در کنار استیم و اپیک گیمز استور یکی از پلتفرم‌های مناسب جهت تهیه بازی دیجیتال برای PC است.

فروشگاه اینترنتی کارت تک علاوه بر فروش بازی اورجینال کامپیوتر PC اقدام به عرضه بازی اورجینال اوریجین (بهترین قیمت) کرده است. از جمله معروف‌ترین بازی‌هایی که در این پلتفرم قرار دارند می‌توان به سری فوق محبوب بتلفیلد (Battlefield)، نید فور اسپید (Need for Speed)، مس ایفکت (Mass Effect) و دراگون ایج (Dragon Age) اشاره کرد.

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.