Team17

شرکت Team17

شرکت Team17 نام کامل (Team17 Group plc) یک شرکت توسعه‌دهنده و ناشر بازی‌های ویدیویی بریتانیایی است که در Wakefield ، انگلستان مستقر است. در سال 1990، مایکل رابینسون، کارآفرین و مدیر، یک زنجیره خرده‌فروشی کامپیوتر در سراسر بریتانیا ، و 17-Bit Software، یک ناشر بازی‌های ویدیویی بود. رابینسون در سال 1987 نرم افزار 17 بیتی را به عنوان بخشی از Microbyte ایجاد کرده بود تا به طور خاص به دنبال توسعه دهندگان جوان و مستقل بازی های ویدیویی باشد که بتواند بازی های آنها را از طریق این برچسب منتشر کند و از طریق فروشگاه های Microbyte خود توزیع کند. یکی از این توسعه دهندگان آندریاس تادیک بود که در آن زمان مشغول توسعه HalfBright بود.مارتین براون، کارمند میکروبایت، از تادیک خواست تا او را به هنرمند ریکو هلمز معرفی کند. تادیک و هلمز متعاقباً با هم دوست شدند و در کنار یک برنامه نویس سوئدی دیگر به نام پیتر تولبی، یک تیم توسعه به نام تیم 7 را تأسیس کردند.

اولین بازی Team 7 Miami Chase بود ، یک بازی مسابقه ای الهام گرفته از Miami Vice که توسط Codemasters در سال 1990 به عنوان یک عنوان بودجه برای سیستم های Amiga منتشر شد. رابینسون موافقت کرد که این سرمایه گذاری را انجام دهد و دبی بستویک را از سمت خود به عنوان مدیر فروش منتقل کرد.Microbyte به پشتیبانی تجاری برای نرم افزار 17 بیتی.در نهایت، نرم افزار 17 بیتی و تیم 7 توافق کردند که به طور رسمی در یک تیم ادغام شوند و نام دو تیم را به عنوان "تیم17" ادغام کنند. Team17 رسما در 7 دسامبر 1990 ایجاد شد. اولین بازی آنها Full Contact در سال 1991 بود ، یک بازی مبارزه ای که پس از انتشار، به رتبه اول در جدول فروش بازی های بریتانیا رسید.بازی های بعدی تیم 17 به دنبال موفقیت فول کنتاکت بود. در جوایز جوی استیک طلایی 1993، تیم 17 و الکترونیک آرتز به طور مشترک جایزه "خانه نرم افزار سال" را دریافت کردند.از سال 1992، آمیگا پاور متعلق به Future Publishing شروع به انتقاد از محصولات Team17 شدیدتر از سایر مجلات بازی کرد.

در آگوست 2010، تیم 17 اعلام کرد که از ناشران شخص ثالث دور شده و به نفع انتشار بازی‌های خود از طریق توزیع دیجیتال است. در همان سال، Team17 تحت یک بازسازی داخلی بزرگ قرار گرفت، که شامل خرید مدیریتی از بنیانگذاران براون و رابینسون بود، و Bestwick، به عنوان مدیر ارشد اجرایی، تنها مدیر شرکت شد. Bestwick اظهار داشت که این حرکت "شرکت را در موقعیت امنی برای آینده قرار داده است.براون در فوریه 2011 جدایی خود را اعلام کرد و اظهار داشت که به توسعه دهنده بازی های دستی Double Eleven خواهد پیوست.

در مارس 2018، این شرکت قصد خود را برای تبدیل شدن به یک شرکت سهامی عام در 8 مه 2018 تایید کرد و اعلام کرد که 50 درصد از سهام Team17 در بازار سرمایه گذاری جایگزین (AIM)، یک بازار فرعی در بورس اوراق بهادار لندن فروخته خواهد شد .انتظار می رفت که این شناور ارزش تیم 17 را بین 200 تا 230 میلیون پوند داشته باشد.کریس بل، مدیر اجرایی سابق Ladbrokes Coral ، به عنوان رئیس Team17 منصوب شد تا به فرآیند IPO کمک کند. در این زمان، شرکت 120 نفر را در استودیوی توسعه Wakefield و 20 نفر دیگر را در دفاتر انتشارات ناتینگهام استخدام کرد. کارکنان احساس می‌کردند حقوق کمتری نسبت به حقوق نقش‌های مشابه در استودیوهای دیگر دریافت می‌کنند و برخی از اضافه‌کاری بدون دستمزد شکایت داشتند. آنها همچنین به کاهش پاداش پایان سال خود در سال 2021 اشاره کردند، علیرغم اینکه شرکت در آن سال سود بی سابقه ای را اعلام کرد. یکی دیگر از منابع درگیری بودبخش منابع انسانی (HR) که متهم به پوشش دادن آزار جنسی و دستکاری نظرات شرکت در Glassdoor ، یک وب‌سایت کاریابی بود. مایکل پتیسون، که در اکتبر 2021 به عنوان مدیر عامل شرکت ناشر انتخاب شد، گزارش ها را تأیید کرد و متعهد شد در یک جلسه سراسری شرکت در فوریه 2022 به مسائل مربوط به حقوق کم، اضافه کاری و آزار و اذیت رسیدگی کند.

 

برخی از بازی های منتشر شده شرکت Team17 

 • Worms Rumble
 • Overcooked 2
 • Worms W.M.D
 • Worms 4
 • Worms Battlegrounds
 • Superfrog HD
 • Alien Breed Evolution
 • Before We Leave
 • Hell Let Loose
 • Age of Darkness: Final Stand
 • The Unliving
 • King of Seas
 • Broken Roads
 • Neon Abyss

Hell Let Loose (Steam)
Hell Let Loose (Steam)
473,720 تومان
نمايش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)