لایسنس ویندوز سرور 2012 اسنشیال (ارزان ترین قیمت)

لایسنس ویندوز سرور 2012 اسنشیال

تولیدکننده:Microsoft
مدل کالا: SWW-WinServer
زمان تحویل: تحویل 1-3 ساعت
326,700 تومان

لایسنس ویندوز سرور 2012 دیتاسنتر (نسخه اورجینال و نهایی)

ویندوز سرور یا Windows Server نامی تجاری برای سیستم‌عامل‌های سرور منتشر شده توسط شرکت مایکروسافت است. این ویندوز که روی سرورها نصب می‌شود، امکانات متعددی را برای مدیریت سرورها فراهم می‌آورد. این نام تجاری شامل همه سیستم‌عامل‌های ویندوز با نام تجاری «ویندوز سرور» است اما شامل سایر محصولات مایکروسافت نمی‌شود. ویندوز سرور 2006 نام نخستین نسخه از ویندوز سرور با این برند محسوب می‌شود.

با این حال، Windows NT 3.1 Server Advanced نخستین نسخه از ویندوز سرور محسوب می‌شود. پس از آن نیز به ترتیب شاهد عرضه نسخه‌های Windows NT 3.51 Server و Windows NT 4.0 Server و ویندوز 2000 سرور بودیم. ویندوز 2000 سرور نخستین نسخه از این سیستم‌عامل سرور بود که به صورت رسمی با عنوان «ویندوز سرور» معرفی و عرضه شد و علاوه بر بیشتر ویژگی‌های پرکاربرد امروزی شامل Active Directory، DNS Server، DHCP Server و Group Policy نیز بود.

ویندوز سرور 2012 (Windows Server 2012) پنجمین نسخه از سیستم‌عامل ویندوز سرور شرکت مایکروسافت است که به عنوان بخشی از خانواده سیستم‌عامل‌های ویندوز NT روانه بازار شد. این ویندوز سرور مبتنی بر ویندوز 8 است و جانشین Windows Server 2008 R2 محسوب می‌شود که سه سال پیش از آن منتشر شده بود. ویندوز سرور 2021 برخلاف نسخه قبلی خود از رایانه‌های مبتنی بر ایتانیوم پشتیبانی نمی‌کند و شاید مهم‌ترین تغییر آن را بتوان رابط کاربری مترو دانست. یکی از تغییرات بزرگِ ساختاری اعمال شده در ویندوز سرور 2012، بخش مدیریتی ویندوز یعنی Server Manager است. در این ویندوز سرور شاهد استفاده گسترده از ویندوز پاورشل هستیم که فرمان‌های آن به بیش از 2300 فرمان رسیده است.

استفاده از نسخه سوم Hyper-V نیز یکی دیگر از ویژگی‌های ویندوز سرور 2012 محسوب می‌شود. در این نسخه از Hyper-V پشتیبانی بهتری از مدیریت حافظه‌های ذخیره‌سازی شاهد هستیم و ضمناً، کارآیی آن نیز بالاتر رفته است. در این نسخه شاهد پشتیبانی از مدیریت آدرس IP یا IPAM نیز هستیم که به طور کامل از هر دو نسخه پروتکل اینترنت نسخه 4 (IPv4) و پروتکل اینترنت نسخه 6 (IPv6) پشتیبانی می‌شود. در نهایت، سیستم پرونده جدید ReFs نیز سیستم فایل انعطاف‌پذیر جدیدی‌ست که به این ویندوز سرور اضافه شده است.

لایسنس ویندوز سرور 2012 اسنشیال (ارزان ترین قیمت)

لایسنس ویندوز سرور 2012 اسنشیال

کپچا
بازگشت