کارت فورتنایت 1000 ویباکس (PC/Global)
تحویل 1-3 ساعت
617,610 تومان
کارت فورتنایت 2800 ویباکس (PC/Global)
تحویل 1-3 ساعت
1,494,640 تومان
کارت فورتنایت 5000 ویباکس (PC/Global)
تحویل 1-3 ساعت
2,459,730 تومان
کارت فورتنایت 13500 ویباکس (PC/Global)
تحویل 1-3 ساعت
5,990,460 تومان
نمايش 1 تا 4 از 4 (1 صفحه)
آیتم فورتنایت

آیتم فورتنایت

معرفی بازی فورتنایت Fortnite

فورتنایت (Fortnite) یک بازی ویدیویی آنلاین است که توسط شرکت اپیک گیمز (Epic Games) توسعه یافته و در سال 2017 میلادی روانه بازار شده است. این بازی در قالب سه نسخه مختلف عرضه شده است که از گیم پلی یکسانی برخوردار بوده و با یک موتور بازیسازی طراحی شده‌اند. این سه حالت Fortnite: Save the World، Fortnite Creative و Fortnite Battle Royale نام دارند.

Fortnite: Save the World یک حالت همکاری یا تعاملی با حداکثر چهار بازیکن است که ترکیبی از حالت‌های دفاع از برج و تیراندازی و بقاست. در این حالت، بازیکنان باید با موجوداتی شبیه به زامبی مبارزه کنند و با ساخت تله و استحکامات از ساختمان‌های خود دفاع کنند. Fortnite Battle Royale یک بازی بتل رویال (Battle Royale) رایگان است که حداکثر 100 بازیکن در آن شرکت دارند و در انتها هر کس که زنده بماند، پیروز مسابقه شناخته خواهد شد. در نهایت، بازیکنان در Fortnite Creative آزادی عمل کاملی برای ساخت دنیاها بتل آرناها دارند.

دو حالت Save the World و Battle Royale در سال 2017 میلادی به صورت دسترسی زودهنگام یا Early Access در دسترس قرار گرفته‌اند. حالت Creative نیز در سال 2018 میلادی عرضه شده است. نسخه Save the World تنها برای پلتفرم‌های ویندوز، سیستم عامل مک (macOS)، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در دسترس قرار دارد. این در حالی‌ست که Battle Royale و Creative برای همه پلتفرم‌ها از جمله نینتندو سوییچ، iOS و اندروید موجود هستند. گفتنی‌ست این بازی برای کنسول‌های جدید پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس / اس نیز عرضه خواهند شد.

نسخه‌های Save the World و Creative بازی فورتنایت برای شرکت اپیک گیمز بسیار موفقیت‌آمیز بوده‌اند. به ویژه نسخه Fortnite Battle Royale که به یک موفقیت چشمگیر تبدیل شد. این نسخه در کمتر از یک سال بیش از 125 میلیون بازیکن جذب کرد و صدها میلیون دلار برای شرکت اپیک گیمز سودآوری داشت. Fortnite را می‌توان یک پدیده فرهنگی دانست که کمتر گیمری‌ست که آن را تجربه نکرده یا حتی اسمش را نشنیده باشد.

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، بازی Fortnite در قالب سه حالت (Mode) مختلف عرضه شده که همگی با یک موتور بازیسازی ساخته شده‌اند؛ از این رو، هر کدام از این سه نسخه از گرافیک، سبک هنری و مکانیک‌های مشابهی برخوردار هستند. در ادامه هر کدام از سه حالت بازی فورتنایت را معرفی می‌کنیم.

 

معرفی حالت Fortnite: Save the World

Fortnite: Save the World یک بازی تعاملی بازیکن در برابر محیط است که در آن، چهار بازیکن برای انجام یک هدف مشترک در ماموریت‌های مختلفی با همدیگر همکاری می‌کنند. وقایع این بازی پس از یک طوفان بزرگ در زمین دنبال می‌شود که باعث نابودی 98 درصد از جمعیت زمین شده و موجوداتی زامبی مانند با عنوان «هاس» یا «Husk» به بازماندگان حمله می‌کنند. بازیکنان به عنوان فرمانده‌های پناهگاه‌های خانگی  به جمع‌آوری منابع، نجات بازماندگان و دفاع از تجهیزاتی می‌پردازند که به آن‌ها در به دست آوردن اطلاعات در خصوص طوفان یا عقب راندن طوفان کمک می‌کنند. بازیکنان از طریق انجام و به پایان رساندن ماموریت‌های بازی، به تعدادی آیتم درون بازی دسترسی پیدا می‌کنند که شامل شخصیت‌های قهرمان یا هیرو، اسلحه، دام و تله و بازماندگان می‌شود که می‌توان سطح یا لول همه آن‌ها را افزایش داده و توانایی‌های خود را ارتقاء دهند.

 

معرفی حالت Fortnite Battle Royale

Fortnite Battle Royale یک بازی بازیکن در مقابل بازیکن است که تا 100 نفر می‌توانند در آن شرکت کنند. در این حالت، بازیکنان می‌توانند به صورت تنها یا در یک یا دو جوخه (که متشکل از حداقل سه یا چهار بازیکن است) بازی کنند. بازیکنان بدون هیچ سلاحی از طریق «بتل باس» یا «Battle Bus» روی نقشه فرود می‌آیند. زمانی که روی زمین فرود بیایند، باید به دنبال تهیه سلاح، تجهیزات، منابع و حتی وسایل نقلیه باشند و در عین حال، با دیگر بازیکنان برای بقا و زنده ماندن مبارزه کنند. در هر دور، حلقه‌ای که نقشه بازی را احاطه کرده کوچک و کوچک‌تر می‌شود و در صورتی که بازیکنان خارج از حلقه مشخص شده باشند، به تدریج خواهند مرد. همین موضوع نیز باعث می‌شود که بازیکنان مجبور شوند برای بقا دیگر بازیکنان را بکشند و داخل حلقه بمانند. آخرین نفر باقی‌مانده (در بعضی شرایط دو نفر یا یک جوخه) برنده بازی می‌شود.

 

معرفی حالت Fortnite Creative

Fortnite Creative یک بازی به صورت سندباکس (Sandbox) است که شباهت زیادی به بازی محبوب Minecraft دارد. این شباهت به این دلیل است که بازیکنان آزادی عمل زیادی برای خلق هرچه که دوست دارند، خواهند داشت. بازیکنان در این نسخه می‌توانند همه چیز را از پایه طراحی کرده و ضمن خلق دنیاهای مدنظر خود می‌توانند حالت‌های بازی خاصی نیز طراحی کنند.

بازیکنان می‌توانند با استفاده از کلنگ خود، تقریباً هر نوع ساختمانی روی نقشه را نابود کنند و منابع اساسی یعنی چوب، آجر و فلز جمع‌آوری کنند. طبیعتاً، بازیکنان می‌توانند از این منابع برای ساخت سازه‌های مدنظر خود از جمله دیوارها، کف‌ها و پله‌ها بهره بگیرند. چنین قطعات استحکاماتی را می‌توان ویرایش کرد و به آن‌ها در و پنجره و... اضافه کرد. متریال‌های اضافه شده دارای دوام متفاوتی هستند که می‌توان با استفاده بیشتر از متریال‌های هم‌نوع به قدرت و استحکام آن‌ها افزود. این مورد در حالت Save the World به بازیکنان کمک می‌کند تا استحکامات دفاعی در اطراف یک هدف یا تونل‌های پهن دام برای گرفتار کردن هاسک‌ها (دشمنان زامبی مانند بازی) ایجاد کنند. در نسخه Battle Royale از این موارد می‌توان برای جابجایی سریع در نقشه، محافظت از شخصی در برابر تیر دشمن یا تاخیر انداختن در پیشرفت یک دشمن بهره برد. از این رو، در فورتنایت بازیکنان تشویق می‌شوند که در ساخت استحکامات مدنظر خود، نهایت سلیقه و خلاقیت را به خرج دهند.

دو نسخه Battle Royale و Creative به صورت رایگان یا به اصطلاح Free-to-Play عرضه شده‌اند؛ این در حالی‌ست که نسخه Save the World به صورت Pay-to-Play (پرداخت هزینه برای بازی کردن) در دسترس قرار دارد. وی-باکس یا V-Bucks ارز درون بازی فورتنایت محسوب می‌شود که می‌توانید با هزینه واقعی آن را بدست آورید. تهیه V-Bucks از طریق تکمیل ماموریت‌ها و دستاوردها یا اچیومنت‌های نسخه Save the World نیز امکان‌پذیر است. از V-Bucks در این نسخه می‌توان برای لوت باکس‌ها استفاده کرد. لوت باکس‌ها صندوق‌هایی هستند که جاوی اقلام و جایزه‌هایی تصادفی است. از V-Bucks در حالت بتل رویال فورتنایت می‌توان برای خرید آیتم‌های تزئینی نظیر مدل‌های کاراکترها یا خرید بتل پس بازی و پیشرفت سریع‌تر در کسب تجربه و انجام اهداف خاص در طول یک فصل بتل رویال استفاده کرد.

 

خرید آیتم فورتنایت

همانگونه که گفته شد بازی فورتنایت رایگان عرضه شده، اما برای تهیه برخی از محتویات درون بازی و آیتم ها، باید آن ها را خریداری کنید. در این قسمت می‌توانید با استفاده از کادر جستجو یا فیلترهای قرار داده شده به راحتی آیتم فورتنایت مورد نیاز خود را پیدا کنید. در صورتی که آیتم مورد نظر خود را پیدا نکردید، برای دریافت قیمت و خرید آن با ما از طریق تلگرام @cardtak ارتباط برقرار کنید.